Cât costă să precomanzi Sony PlayStation 5 cu un an înainte de lansare

Discuțiile dintre membrii comunității despre subiecte care nu se încadrează în celelalte secțiuni,chestionare,diverse curiozități și știri de zi cu zi.
Post Reply
roberto_

Sun Oct 20, 2019 10:24 am

Japonezii au anunțat oficial că noua consolă PlayStation 5 se va lansa anul viitor. Dar startul precomenzilor s-a dat deja încă de pe acum, deși nu există o dată certă de lansare și nici un preț anunțat.

Se fac deja vreo 10 ani de când a fost lansată consola PlayStation 4. De atunci, această generație a mai suferit doar mici modificări și diverse update-uri, iar noua consolă s-a lăsat așteptată.

Sony a făcut marele anunț recent și a spus că va lansa PlayStation 5 în perioada sărbătorilor, anul viitor. Mai ai, așadar, de așteptat, dar asta nu înseamnă că nu te poți înscrie deja pe lista primelor persoane care pun mâna pe noua consolă.

Un retailer anunță că a dat startul precomenzilor.

De unde poți face precomandă pentru PlayStation 5

Un retailer din Olanda, 76 Game Mania, anunță că a dat startul precomenzilor pentru noua consolă PlayStation 5. Trebuie doar să te înregistrezi, să plătești 50 de euro și ești înscris automat pe lista celor care primesc primii noua consolă.

Precomenzile funcționează pe sistemul primul venit, primul servit. Nu înseamnă, așadar, că toată lumea va primi consola în prima zi a lansării. Dar măcar ești pe lista de așteptare.

Odată ce PlayStation 5 se lansează, taxa de 50 de euro se va scădea din suma totală a consolei.

Totuși, în mod ironic, nici măcar nu se știe dacă noua PlayStation 5 va fi lansată și în Olanda chiar în ziua în care apare în Japonia, spre exemplu. Dar retailerul s-a grăbit să deschisă lista de precomenzi. Dacă nu ajunge și în Olanda chiar din prima zi, reprezentanții magazinului online susțin că vor returna integral banii clienților.

Se zvonește că noua consolă PS 5 va costa în jur de 500 de dolari, dar prețul final nu a fost anunțat oficial. Directorul general al Sony, Jim Ryan, susține că noua consolă va fi compatibilă și cu PS4 și că va consuma mai puțină energie. Mai multe specificații despre PlayStation 5 poți găsi aici.
VOLTAMATRON

Sun Oct 20, 2019 12:51 pm

Nu cred ca poti avea incredere si nici nu are rost sa te arunci, pentru ce?
Ma gandesc ca o sa fie destule in stock incat sa nu ramai fara ps5 cand o sa anunte site-ul official data de precomanda.
GheorgheCS

Mon Oct 21, 2019 6:13 pm

Hello oamenii buni PlayStation 5 se va lansa in decemebrie de craciun in 2020
P.S Atunci va fi si un Trailer cu GTA 6 + o sa fie lansat exact tot in decembrie doar ca in 2021...
Si consola o sa coste 700$ de dolarii.

Total cu consola cu gta 6 o sa fie = 900 $ in Romania o sa fie 29 de milioane.
Iti trebuie un TV de 8K ca sa ai o experienta cat mai placuta TV-urile de 4K nu fac fata lui GTA 6 !

In Romania o sa fie 25 de milioane consola...

P:S Informatiile le-am de pe google nu mai dau linkul cautati si voi :)) ca doar de aia exista!
hecate

Wed Oct 23, 2019 7:11 am

GheorgheCS wrote:
P.S Atunci va fi si un Trailer cu GTA 6 + o sa fie lansat exact tot in decembrie doar ca in 2021...

Iti trebuie un TV de 8K ca sa ai o experienta cat mai placuta TV-urile de 4K nu fac fata lui GTA 6 !

P:S Informatiile le-am de pe google nu mai dau linkul cautati si voi :)) ca doar de aia exista!
bai baiatule te-ai drogat? de unde visezi 8k ma? :)) auzi ca o sa fie gta6 100 euro. fugi de aici.
Mutex

Thu Oct 24, 2019 6:58 am

Eu am ps4 (nu cred ca face diferenta daca zic ca am pro sau nu) si am cumparat destule jocuri digitale/fizice la pretul general de 60 euro. Acel pret este unul de baza, nu poti sa dai peste 60 de euro doar pentru joc, mi se pare absurd pentru orice tara. Un televizor 4k cu hdr este mai mult decat suficient. Tehnologie exista, insa nu este pentru toata lumea, ceea ce face ca totul sa fie naspa. O consola, un tv 8k si cateva jocuri exclusiviste ps5 vor trece de 5000 euro si asta inseamna enorm.

O consola niciodata nu o sa fie foarte scumpa pentru ca indiferent de tehnologie, nu iti ofera avantajele unui laptop/desktop. Daca ar costa mai mult de 3000 lei deja ar fi o investitie proasta deoarece multi apreciaza consolele in ciuda unui laptop/desktop din cauza pretului.
GheorgheCS

Thu Oct 24, 2019 8:46 pm

hecate wrote:
Wed Oct 23, 2019 7:11 am
GheorgheCS wrote:

bai baiatule te-ai drogat? de unde visezi 8k ma? :)) auzi ca o sa fie gta6 100 euro. fugi de aici.
Nu , m-am drogat dar am o întrebare tu stai într-o peșteră ? :))
Uite aici videoclip uri pe Youtube cu Televizoare 8K..
https://youtu.be/zUZeIy9IBho
Sunt lansate din 2018 csf acel moment când stai prea mult pe forum uri și nu îți mai pasă de ce este nou în lume :))
https://www.electroprecio.com/mobile/tv ... 21249.html
Costă ceva dar na...

@Mutex păi dacă Gta 5 la prima lansare pe pc costă 55 de euro crezi că gta 6 o să fie la fel? Maxim 80-100 de euro pe steam o să fie...
Post Reply